ВИДЕО: Двајца мртви во напад со самострел во Холандија, полицијата пукала врз напаѓачот

1 min read
Во холанскиот град Алмело денеска е изведен вооружен напад, во кој две лица загинаа, а едно е повредено. Осомничениот е уапсен, откако претходно бил ранет, јавија локалните медиуми.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Што пишува во тестаментот на принцот Филип: Дали има нешто за кралицата Елизабета?

Следно

Пристигнаа 51 480 вакцини „Фајзер“ донација од Бугарија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian