Photo Credits: Макфакс

Тричковски: Вардар вака чист никогаш не бил

1 min read

Познатиот новинар и колумнист Бранко Тричковски, објави неколку фотографии од центарот на Скопје, со укажување дека не можел да одолее да не го слика Вардар:

„Помислив дека донеле некоја друга река. Увоз од Швајцарија. Вардар вака чист никогаш не бил.“

Тричковски, во свој стил одговара на потенцијалните приговори дека „ова е предизборна кампања“: „Да, другари, кампања е, јас навивам за тие што од една тешка руина за неколку години го кренаа градот, го упристоија, отворија видици што пружаат задоволство, не срам, отворија булевари, средија улици, паркинзи и тротоари. Паркови. Урбани елементи со функција и естетика. Со нови содржини. Со нови визии и перспективи.“

Целиот фејсбук статус на Трчковски, со неговите фотографии, можете да го прочитате подолу.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Хлорофил: Против артритис, несоница, стареење…

Следно

ЕВН со известување: Еве каде ќе нема струја утре и во понеделник

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian