Суперлига: Вардар броеше до 40 пред дуелот со Мешков Брест

1 min read

Се комплетираше второто коло во македонската Суперлига денеска во малата сала на СЦ „Јане Сандански“ – Скопје составот на Вардар 1961 ја оправда фаворитската улога против Радовиш со 40:26.

Моментно на табелата во шампионатот првата позиција ја делат четири екипи со по шест бодови, Вардар 1961, Е. Пелистер, Т. Пролет и Охрид.

Најефикасни во победничките редови беа Ќосевски со шест голови, а по пет Јагуриновски, Валчак и Чувара.

На спротивната страна по пет погодоци имаа Постолов и Ристов.

Ова беше добар „тренинг“ за играчите на Веселин Вујовиќ кои се подготвуваат за својот втор натпревар сезонава во Лигата на шампионите, дома на 22 септември се домаќини на белорускиот Мешков Брест (20.45 часот).

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Владиката Петар ги предупреди невакцинираните: Тие се потенцијални самоубијци, за нив нема место во рајот

Следно

Проевропската опозиција во Србија незадоволна од отфрлените предлози за изборите го напушта меѓупартискиот дијалог

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian