Фото: Дворот на поликлиниката Ченто без канти за отпадоци изгледа вака

1 min read

Дел од жителите на населбата Ченто алармираат на сметот кој речиси секојдневно се заткнува во дворот на поликлиниката Ченто.

-Додека луѓето кои живеат овде со децении, садат дрва и повеќе пати го чистеа дворот на поликлиниката тие кои се одговорни во четири години на милион апели не ставија ниту канта. Во тревата има паркирани возила, а ѓубрето од ден во ден станува се’ поголемо, порачаа револтирани граѓани кои сподели фотографии од актуелната состојба со овој дел од градот. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Чисто и одржливо: ЕКО средствата за блескав дом се „must have“

Следно

Француските деца родени во 2010 се малтретирани на социјалните мрежи од повозрасните ученици

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian