25-годишен скопјанец уапсен за издржување казна затвор

1 min read

Полициски службеници од ЕВР Аеродром и Драчево – Отсек потраги, утрово во 05.20 часот на ул.„Иван Хаџиниколов“ во Скопје, врз основа на судска наредба го лишиле од слобода Ј.Б.(25) од Скопје за издржување казна затвор од шест месеци за сторено кривично дело „загрозување на безбедноста на сообраќајот“ по член 297 став 1 од Кривичниот законик.

Како што соопштија од МВР, лицето било спроведено во казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.  

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Северина го осудува српскиот патријарх: Нека се помоли за спас на својата душа, ќе му треба

Следно

ВИДЕО: Кинески астронаути се вратија на Земјата по 90-дневен престој на кинеската вселенска станица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian