ВИДЕО: Ракетиран Кабул, неколку проектили во близина на електрана

2 mins read

Светските медиуми објавија информација со ознака ИТНО, објаснувајќи дека е извршен ракетен напад врз авганистанската престолнина.  

Засега нема информации кој го извршил нападот. Неколку ракети ја погодија населбата Каир Кан во Кабул, јави новинската агенција Аамај. 

Инцидентот се случил во близина на електрана во Кабул. Жителите велат дека проектилите можеби ја погодиле електричната трафостаница Чамталах.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Полицијата го пронајде малиот Михаил кој се бараше преку социјалните мрежи

Следно

Потпишани се 11 нови договори за соработка меѓу Македонија и Косово

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian