Видео: Поради сообраќани блокади скопјанка не може да стигне на погреб кај татко си

1 min read

Речиси цело Скопје денеска беше во сообраќаен метеж. Поради заедничката владина седница на земјава и Косово, поради што и беше променет сообраќајниот режим, се случија блокади во централното градско подрачје.

Закочен беше и булеварот „Климент Охрдиски, од раскрсницата кај студенскиот дом „Кузман Јосифовски“ во правец кон „Партизанска“, кај Соборниот храм.

На твитер се појави видео во кое скопјанка, плачејќи, моли да се снајде во сообраќајните блокади за да стигне на погреб кај татко си. 

-Само ги замолувам да ми направат простор автомобилите, за да поминам и да одам на погреб кај татко ми, рече утрово скопјанка која се најде на крстосницата кај базенот Карпош.

На хаосот реагираше и Д-р Ненад Лазаров.

-Ни до пола пациенти не успеавме да стигнеме денес ради блокадиве по град, ниту пак луѓе успеаа да дојдат во ординација Не е време за вакви глупости, дајте олеснете ни малку,доста веќе глупости, напиша тој.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО | Во Турција откриен најстариот мозаик во светот: Настанал пред 3.500 години!

Следно

Македонија и Косово со заедничка царинска контрола на железничкиот премин Блаце-Хани Елези

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian