ВИДЕО: Маж се затвори во стан во Осиек, фрлаше мебел кон полицијата и се закани со бомба

1 min read

Драма се случуваше попладнево во хрватскиот град Осиек, каде 41-годишен маж оштети паркиран автомобил, а потоа се заклучи во стан и фрлаше со мебел кон полицајците. Според дел од локалните медиуми, тој исто така се заканил дека ќе активира бомба.

Човекот бил уапсен по еден час тензични „преговори“ со интервентната полиција, која на крајот упадна во станот и го совлада, пишуваат медиумите.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФИФА тврди: Светско на секои две години, така сакаат навивачите!

Следно

Славчо Попоски прогнозира: Од Сахара пристигнува прашина и песок, времето – мачно!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian