Славчо Попоски прогнозира: Од Сахара пристигнува прашина и песок, времето – мачно!

1 min read
СЕ ОЧЕКУВА СИЛНО ЈУГОЗАПАДНО ВОЗДУШНО СТРУЕЊЕ. ОД САХАРА ЌЕ ПРИСТИГНЕ ПРАШИНА И ПЕСОК. ЗА ВИКЕНДОТ ПРОМЕНА, предупредува Славчо Попоски.

– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и натпросечно топло со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 27 до 35 степени, објаснува метео прогнозерот Попоски.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец, додека максималната температура ќе се искачи до околу 32 степени.

– Потоа, од утре ќе…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк.

Претходно

ВИДЕО: Маж се затвори во стан во Осиек, фрлаше мебел кон полицијата и се закани со бомба

Следно

Пејачите стравувајќи по својот живот побегнаа од Авганистан

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian