Полицијата го пронајде малиот Михаил кој се бараше преку социјалните мрежи

1 min read

Министерството за  внатрешни работи информираше дека во 17.05 часот е пронајдено детето за кое од неговата мајка претходно било пријавено дека се изгубило на подрачје на ПС Центар во Скопје.

Полицијата информираше детето веќе е предадено на родителите. 

Претходните на социјалните мрежи се прошири апел за пронаоѓање на малиот Михаил кој попладнево било изгубено во близина на Дебар Маало.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Рама: Никој не може да и држи лекции на Албанија, а за „Отворен Балкан” времето ќе покаже кој е во право

Следно

ВИДЕО: Ракетиран Кабул, неколку проектили во близина на електрана

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian