ЕВН со известување: Еве каде ќе нема струја утре

1 min read

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 17.09.2021 година (петок), без електрична енергија ќе останат:

• во периодот од 07:30 до 13:00 часот, корисниците на дел ул. Ѓорѓи Сугаре 8. (општина Кисела Вода)

 • во периодот од 08:10 до 15:30 часот, корисниците на ул. Жан Жорес, ул. Ордан Поп Јорданов, ул. Маџари, ул. Петре Филиповски Гарката, извод за автопат за улично осветлување (општина Гази Баба)

• во периодот од 09:00 до 11:00 часот, корисниците на дел ул.Тодор Александров (Турска Амбасада), како и дел од ул. Благоја Давков (општина Центар)

• во периодот од 09:00 до 12:30 часот, корисниците на дел ул.Исаија Маџовски од број 25 до број 40 (општина Ѓорче Петров)

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Ако ги потиснувате емоциите, ќе ви страда тироидната жлезда

Следно

Обврска за вакцинација: „3000 суспензии“ на невакциниран медицински персонал во Франција

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian