80-годишен маж уапсен во центарот на Скопје

1 min read

На 15.09.2021 во 14.40 часот на бул.„Партизански одреди” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим од потраги го лишиле од слобода Б.М.(80) од с.Горно Чичево, општина Градско, со живеалиште во Скопје, кој се барал по потерница од Основен Суд-Скопје 1 за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело „измама“ по член 247 од Кривичниот законик. 

Лицето било предадено во Полициската станица Карпош за понатамошна постапка. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ ПРИСУСТВУВАШЕ НА ОТВОРАЊЕТО НА НОВА ФАБРИКА ЗА КАБЛИ ВО САРАЈ 16.09.2021

Следно

ВИДЕО | Д-р Даниловски: Дел од здравствениот систем кај нас личи на башибозук

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian