Утре изменет сообраќаен режим во поширокото централно подрачје на Скопје

1 min read

На 16.09.2021 (четврток), во Скопје ќе се одржи Меѓувладина седница помеѓу Владата на Република Северна Македонија и Владата на Република Косово .

Од  тие причини Секторот за внатрешни работи Скопје ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на Град Скопје.

Секторот за внатрешни работи Скопје апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат полициските службеници со цел непречено одвивање на сообраќајот. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Синот на Марина Туцаковиќ ја вознемири јавноста: Помош! Мајка ми има тешко гушење. Службата на терен може да дојде само во два часот!

Следно

Најмалку седум пакистански војници убиени во близина на границата со Авганистан

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian