Трагедија во Крагуевац: Шарпланинец ја усмртил својата сопственичка

1 min read

Куче шарпланинец на улица „Сарајлија” во Крагуевац денеска ја касна за врат и ја уби сопственичката Милоратка Веjковиќ (69).

Според неофицијални информации, безживотното тело на жената ја пронашла нејзината ќерка.

Тимот на Брза помош морало да ја чека полицијата која, за жал, само ја констатира смртта бидејќи кучето покажувало исклучителна агресија.

Се претпоставува дека трагедијата се случила во раните утрински часови.

Несреќната жена со години го хранела кучето и никому не му е јасно зошто се случило ова. Соседството беше шокирано, но никој не сакаше да ја коментира несреќата.

Извор: Курир.рс

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Што откри документарецот за Михаел Шумахер, фановите разочарани од виденото

Следно

Синот на Марина Туцаковиќ ја вознемири јавноста: Помош! Мајка ми има тешко гушење. Службата на терен може да дојде само во два часот!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian