Те сакам, супер-жено моја, ѝ рече Игор на Илина која го искачи еден од најтешките врвови во Јужна Америка

1 min read

Пред неколку часа, Илина Арсова се искачи на врвот Ариста Санта Барбара, кој е на  5790 метри. Ова е еден од највисоките и најтешките за освојување во Јужна Америка, а веста ја сподели нејзиниот партнер Игор Џамбазов кој во својата објава и напиша „Те сакам, супер-жено моја“.

 

Алпинистката Илина Арсова деновиве ги минува во Еквадор, каде заедно со експедиција предходно го искачуваше еден од највисоките активни вулкани во светот Котопакси.

„Добро утро“ – напиша таа во описот на објавеното видео.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ilina Arsova (@ilina_arsova)

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Насилни протсети во Љубљана, демонстрантите во судир со полицијата

Следно

Се затвора модуларната ковид-болница во Гостивар

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian