Славчо Попоски прогнозира: Уште малку радост од индиското лето, еве од кога следат дождови!

1 min read

– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 27 до 35 степени, вели метео прогнозерот Славчо Попоски.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Максималната температура ќе се искачи до околу 31 степен.

Потоа, до петок, ќе се задржи стабилно, суво и сончево, со умерена локална облачност. Утре ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец, додека од петок па натаму – за време на викендот, ветерот ќе го промени својот правец во западен и југозападен и повремено ќе биде засилен на интензитет.

За време на викендот, се очекува…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ЛШ: Вардар играше „топло-ладно“ во Норвешка, на крајот освои бод

Следно

(ФОТО) Шилегов: За десет дена го реконструиравме Булеварот „Крсте Мисирков“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian