Приведен криминалец од Зелениково баран со потерница

1 min read

На 15.09.2021 во 05.50 часот, полициски службеници од ЕВР Аеродром и Драчево – Отсек потраги, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода Б.О.(25) од с.Палиград, општина Зелениково, за издржување казна затвор од една година и шест месеци за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 став 1 во врска со член 22 од Кривичниот законик.
Лицето било предадено во Полициската станица Драчево за понатамошна постапка.   

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Обилните менструации се знак за овие сериозни проблеми, никогаш не игнорирајте ги екстремните крвавења

Следно

ВИДЕО | Андоновиќ: САД се соочува со последиците на политиката на Трамп

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian