Паника во Аеродром, автомобил се запали во близина на станбена зграда

1 min read

Во населбата Аеродром вечерва околу 19 часот се запали автомобил на паркинг во близина на станбена на улицата „Методија Шаторов Шарло“, а во гаснењето на пожарот интервенирале од противпожарната единица на град Скопје.

Според очевидци пожарот предизвикал паника и вознемиреност кај станарите во станбената зграда. 

Владимир Симоновски, командант на противпожарната единица во Скопје, за МИА изјави дека не постоела опасност за жителите во зградата, како и дека по брза реакција состојбата била веднаш регулирана. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Разговор со Ива Матиќ, пилот на авион на комерцијални летови: Уживам на небото во магичните пурпурни зајдисонца и секогаш различните изгрејсонца

Следно

Експлозија на плин во Чешка, пожарникарите трагаат по заглавените, има и мртви

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian