Неколку скопски населби утре ќе останат без струја

1 min read

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје,  по добиеното известување од ЕВН,   ги известува граѓаните дека поради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат следните корисници:

 од 08:00 до 11:00 часот,   корисниците од    ул. Ѓорѓе Андреевиќ Кун 19, 21, Бул. 12 Македонска Бригада непарни броеви 69 и 85 (општина Аеродром) , од 12:00 до 15:00 часот,  корисниците  од   ул. Саса  30, Пинтија (Општина Кисела Вода)  и од 11:00 до 15:00 часот,  корисниците  од  Стаклара (Општина Кисела Вода). 

 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Војвотката од Кембриџ во патики од 6.000 денари: Удобност пред сè за Кејт Мидлтон

Следно

Се огласи сестрата на Ким: Изјавите на Сеул може да ги нарушат нашите односи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian