Најмалку седум пакистански војници убиени во близина на границата со Авганистан

1 min read

Најмалку седум пакистански војници беа убиени од пакистанските талибанци во најкрвавиот напад во проблематичниот племенски регион во земјата што се граничи со Авганистан, јави ДПА.

Одговорноста за нападот ја презеде Техрик-е-Талибан Пакистан (ТТП). Во нападот, што беше извршен во текот на ноќта во Јужен Вазиристан, ранети се четворица војници.

Пакистанскиот советник за национална безбедност Моид Јусуф го потврди нападот на брифинг во Исламабад, но не откри други детали

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Утре изменет сообраќаен режим во поширокото централно подрачје на Скопје

Следно

Маричиќ: Стратегијата на попишувачите е да бидат упорни до крај

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian