ФОТО | Војвотката од Кембриџ во патики од 6.000 денари: Удобност пред сè за Кејт Мидлтон

1 min read

Додека дизајнерите се молат Војвотката од Кембриџ да одбере нивна креација за бројни поводи и настани, Кејт ужива во лежерните комбинации на облека од деним – брендови.

Фото: Profimedia

Иако здивот ни застанува кога Мидлтон е облечена во некоја блескава и елегантна креација, нејзината природна убавина доаѓа до израз кога е во елегантно – спортска комбинација на облека.

Фото: Profimedia

Последно Кејт беше забележана во светол џинс, блуза и спортско палто со нежно портокалово – розева боја од од брендот „CHLOÉ“ чија цена е 2.000 евра.

Фото: Profimedia

Овој пат вниманието го привлекоа обувките на војвотката. Кејт се одлучи за својот омилен модел на патики – кожа, едноставна и бела со препознатлив знак „V“, потпишан од францускиот бренд „Veja“. Станува збор за квалитетен модел чија цена е околу 100 евра, а може да се комбинира со џинс, панталони или летни лелеави здолништа.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Тренерот на Јанг Бојс е на седмо небо: Чувството е неверојатно по победата над Јунајтед

Следно

Неколку скопски населби утре ќе останат без струја

Latest from Blog

На денешен ден – 21 октомври

1422.- Умре францускиот крал Шарл VI, кој на престолот беше 42 години. Во почетокот на владеењето бил наречен „Саканиот Шарл“, но

MacedonianEnglishAlbanian