(ФОТО) Шилегов: За десет дена го реконструиравме Булеварот „Крсте Мисирков“

1 min read

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, на неговиот фејсбук профил објави фотографии од крајната фаза на реконструкцијата на Булеварот „Крсте Мисирков“.

„Бул. Крсте Мисирков. Кај Судска палата. За 10 дена !!!

Loading …

Скопје, една поинаква приказна !!!“ – напиша Шилегов на неговиот фејсбук профил.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Славчо Попоски прогнозира: Уште малку радост од индиското лето, еве од кога следат дождови!

Следно

Пиротехничарите од Дирекцијата за заштита и спасување ќе добијат повисоки плати

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian