ВИДЕО: Страотна несреќа во Србија, автомобил вклештен во „сендвич“ меѓу шлепер и автобус

1 min read

Вознемирувачка снимка од српскиот град Крагуевац, која е објавена на Инстаграм, го покажува моментот на страотна сообраќајка, во која учествуваат автомобил, автобус и шлепер.

Шлеперот десетици метри го туркаше автомобилот пред себе, на крајот приклештувајќи го во автобус кој стоеше на спротивната лента.

Несреќата се случила утринава околу 9:30 часот, а за среќа, немало повредени, пишуваат српските медиуми.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Срамен пораз на Манчестер јунајтед во Лигата на шампионите

Следно

Браво за Ѓорѓи Кузмановски: На 80 години не се откажува од моторот, помина 300 километри, а ќе вози додека е жив!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian