ВИДЕО+ФОТО | Цеца блеска во креација на македонскиот дизајнер Златко Јовановски: Пејачката препуштена на имагинацијата на „JZJ“

1 min read

Попознат како „JZJ“, под името кое го носи и неговиот моден бренд, Златко Јовановски важи за еден од најхрабрите модни дизајнери на македонската сцена.

Како перфекционист во својата работа и дизајнер за кој не постојат граници во креирањето ги преплави светските магазини во измината 2020 година, а негови креации носеа светски познати имиња.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Couturier (@jzj_zlatko_)

Креациите на Златко го привлекоа вниманието и на српската поп – фолк пејачка Светлана Ражнатовиќ – Цеца со која Златко неодамна оствари соработка. Фолк – дивата на еден од нејзините настапи блескаше во креакција на нашиот дизајнер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Couturier (@jzj_zlatko_)

„Соработката со Цеца дојде поодамна, кога нејзината стилистка ме контактираше и побара да дизајнирам нешто специјално за неа. Јас ја прашав во кој правец да оди дизајнот, а стилистката ми кажаа дека Цеца ги видела моите креации, дека и се допаѓа се што правам, па затоа ќе остави на мојата имагинација“, вели Златко.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Couturier (@jzj_zlatko_)

Крунисан за неговата работа, Јовановски со своите креации им дава храброст на дамите да го носат на себе тоа што отсекогаш го посакувале за еден за нив посебен ден.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Косовската претседателка по посетата на Германија ќе отпатува за САД

Следно

Груевски: Националистичката реторика на Села ги натера симпатизерите на ВМРО да го мразат

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian