ВИДЕО+ФОТО | Били Ајлиш како Мерилин Монро: Тинејџерската ѕвезда на Мет Гала се појави во најгламурозно издание досега

1 min read

Како и секое претходно издание на најгламурозната модна вечер, славните личности беа буквално во трка на оригинални модни изданија. Престижниот моден настан што традиционално го организира списанието „Вог“, собра многу познати личности од светот на модата и шоу – бизнисот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish)

Најпопуларната тинејџерска ѕвезда Били Ајлиш овој пат се појави во најгламурозно издание досега, во впечатлив кремаст фустан на Оскар де ла Рента, инспириран од Мерилин Монро.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish)

Девојката која е препознатлива по својот стил на облекување во широка и комотна облека која не открува ниту еден ден од нејзиното тело овојпат ги изненади своите обожаватели кои беа воодушевени од изгледот на младата пејачка.

Фото: EPA

Ајлиш неодамна зборуваше искрено за внатрешните борби што ги има за перцепцијата на сопственото тело во интервју со „The Guardian“. 19-годишната пејачка се отвори за тоа како го доживува своето тело секојдневно и каков ефект имаат социјалните мрежи врз тие чувства.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Задолжителен селф тест за децата од четири до 11 години во Грција за патување со авион во земјата

Следно

Техеран на чекор до нуклеарна бомба

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian