Виц на денот: Соработка

1 min read

Олигарх и мафијаш ја договараат нивната идна соработка. Кога постигнале договор олигархот вели:
– ОК, сѐ е јасно, а со мојот син што ќе се случува?
Мафијашот:
– Ајде да провериме. Ти стави на масата 1000 евра, а јас ќе го ставам пиштолот. Викни го твојот син. Ако ништо не земе, значи ќе стане чесен човек, не дај Боже. Ако ги земе парите, значи ќе тргне по твојот пат, а ако го земе пиштолот – по мојот.
Влегува синот на богаташот, ги става во едниот џеб парите, во другиот пиштолот и излегува… Олигархот и мафијашот се погледуваат:
– Хм… и полицаец не е лошо…

Претходно

Мацура е новото странско засилување на КК Работнички

Следно

Поради градежни работи времен прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian