Скандал / Кандидатот на Алернатива за Чаир Беким Сали го паркира автомобилот на тротоар (ФОТО)

1 min read

Кандидатот за претседател на општина Чаир од коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатиа, Беким Сали денес го паркираше својот автомобил во просторот посветен за пешаците. Како што се гледа на сликата, Беким Сали воопшто не ги почитува сообраќајните правила и дава лош пример за општеството, пишува opinionshqip.live

Еден човек кој тврди дека сака да води општина треба да биде пример за совесен граѓанин и да го почитува принципот на слободното движење на граѓаните.

Овој потег на Беким Сали е кршење на едно од основните сообраќајни правила и несомнено ги налути граѓаните кои денеска кружеа на овој дел од општина Чаир.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Груевски: Националистичката реторика на Села ги натера симпатизерите на ВМРО да го мразат

Следно

На традиционален фестивал на Фарските Острови убиени околу 1.500 китови и делфини

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian