Села: Македонците се ВАРВАРИ и БЕЗБОЖНИЦИ (ВИДЕО)

1 min read

Претседателот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села, во емисијата „Zonë e Lirë“ македонското население во Република Северна Македонија, поточно неговиот коалициски партнер ВМРО-ДПМНЕ ги нарече ВАРВАРИ и БЕЗБОЖНИЦИ, пишува opinionshqip.live

Во истата емисија, Села дури ги обвини Македонците дека продолжуваат да промовираат антиалбански политики, обидувајќи се да спроведат политики на раселување на народите кои се автохтони во Република Северна Македонија.

„Сега, нека разбере кој како сака. Се уште повеќе е видливо животинското кое го имаат внатре на себеси, тие се луѓе кои се варвари и безбожници и кои продолжуваат со политиките на раселување на автохтоните народи“, рече Села.

ИЗВОР: opinionshqip.live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

ТАЖНА ВЕСТ: Почина македонскиот манекен Филип Алексовски

Следно

На неполни 28 години почина македонскиот манекен Филип Алексовски

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian