Радев најави дека нема да има промена во политиката на новата привремена влада на Бугарија

1 min read

Нема да има промена во политиката на новата привремена влада, а зајакнувањето на државноста останува главен приоритет. Тоа го изјави денеска претседателот на Бугарија, Румен Радев.

На прашањето дали ќе има кадровски промени или повторно назначување на сегашниот кабинет, шефот на државата нагласи дека ќе го претстави составот и структурата на новата техничка влада на 16 септември.

Тој изрази надеж дека она што го постигна сегашната преодна влада и што ќе се прави понатаму, ќе го преземе редовен кабинет.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Официјално: Кокошков повеќе не е селектор на Србија

Следно

ГАЛЕРИЈА | Неповторлив гламур на Мет Гала: Ѕвездите во највпечатливо издание досега

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian