Прегазен пешак во Илинден, возачот на „ауди“ избегал

1 min read

На 13.09.2021 во 21.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„34“ во населба Илинден-Скопје, патничко моторно возило „ауди“ удрило во пешакот Б.К.(45) од Скопје, по што го напуштило местото на настанот.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Муслиу: ВМРО-ДПМНЕ нема свој кандидат во Скопје и тоа е најголемо изненадување

Следно

Епидемиолозите против укинување на носењето маски на јавни места во Белгија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian