„Интермецо“ во сабота ќе ги чисти парковите во Капиштец

1 min read

Познатиот скопски бар „Интермецо“ по повод светскиот ден на чистењето, оваа сабота организира еколошка акција.  

Акцијата ќе трае од 9 до 12 часот и во нејзини рамки ќе се чистатат парковите во скопската населба Капиштец.

Од таму ги покануваат оние кои сакаат да бидат дел од оваа акција пред нејзиниот почеток да подигнат ракавици и маица кои ќе бидат оставени во барот.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Добра и лоша страна: Зошто протеинските диети предизвикуваат запек и како да го спречите

Следно

Ураганот Николас ослабна, но во Тексас и Луизијана и понатаму има обилни дождови

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian