Фото: Мачки „заседаваат“ во дворот на Собранието

1 min read

Пратениците во Собранието денеска заседаваа, но ја прекинаа расправата откако опозицијата одлучи да ја напушти седницата. Во исто време, десетина улични мачки одржуваа свое „заседание“ во дворот на законодавниит дом.

Според новинарот Васко Маглешов, кој ја објави фотографијата на Фејсбук, мачешките делегати го одржуваат второто продолжение на 25-тата седница на нивниот маалски парламент, а засега нема информации за донесените заклучоци.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Нови тензии меѓу Лондон и Пекинг: Забранет влез за кинескиот амбасадор во Парламентот

Следно

ЛШ: Неверојатен меч во Севиља, дури четири пенали за едно полувреме

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian