Академија Пандев е првиот фудбалски клуб во Македонија кој самостојно ги продаде ТВ-правата

1 min read

Фудбалскиот клуб Академија Пандев одлично ја започна сезоната во Првата македонска лига, после шест кола моментно е лидер со 13 бодови.

На последниот лигашки меч играчите предводени од тренерот Александар Васоски триумфираа над екипата на Македонија ЃП.

Како што информираат од ФК Академија Пандев, тој е првиот фудбалски клуб во нашата држава кој самостојно ги продаде ТВ-правата на регионална телевизиска куќа.

– На наше огромно задоволство објавуваме дека oд наскоро домашните натпревари на ФК Академија Пандев ќе одат во живо на регионалниот спортски телевизиски канал „Sport Klub“.

ФК Академија Пандев е првиот фудбалски клуб во нашата држава кој самостојно ги продаде ТВ-правата на регионална телевизиска куќа. Договорот е веќе потпишан и важи за домашните куп и првенствени натпревари за наредните три сезони, почнувајќи од тековната 2021/22, 2022/23 и 2023/24 сезона! – информираат од ФК Академија Пандев.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Главниот обвинител на Хаити бара за убиството на претседателот да биде осуден премиерот

Следно

Само биберот е вечен: Кој е рокот на траење на зачините? 

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian