Виц на денот: Реклама

1 min read

– Здраво комшија. Долго време ги набљудував твоите деца и сакам да ти понудам нешто. Јас сум телевизиски продуцент и сакам да ги снимам твоите деца за една реклама. Подготвен сум да платам добар хонорар.
– А за што е рекламата?
– За контрацептивни средства…

Претходно

Денес се празнува Празник на појасот на Пресвета Богородица

Следно

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian