Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

1 min read

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб слаб до умерен, а во северниот дел од Повардарието и засилен ветер од северен правец. Во планинските подрачја можна е ретка појава на краткотраен дожд.

Дневните температури ќе се движат од 26 до 32 степени. УВ индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со максимална температура до 31 степен.

Во наредните денови следува период на значително потопло време за овој период од годината.

Временска прогноза за 13.9.2021 / Фото: Скриншот/УХМР

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Виц на денот: Реклама

Следно

Заев ќе ја чека истрагата за одлука, сопартијци и лекари не го даваат Филипче

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian