Славчо Попоски прогнозира: Денови на голема суша, температури необични за периодов!

1 min read

– Топлотен бран од југ и значително повисоки температури од просечните ќе ја одбележи новата седмица која што ни претстои. Температурите во текот на оваа седмица, повремено ќе бидат дури и за околу десет степени повисоки од нормалните за овој период од годината, вели метео прогнозерот Славчо Попоски.

Попоски акцентира дека времето ќе биде сончево, повремено со мала до умерена локална облачност, што значи дека ГОЛЕМАТА СУША продолжува и во текот на оваа…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк.

Претходно

Пендаровски вели дека новата долгорочна развојна стратегија ќе покаже „јасна визија за иднината“

Следно

Израелска компанија претстави нов вооружен робот кој ќе патролира на границата со Газа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian