Путин: Има доста луѓе од моето опкружување кои се заразени со коронавирусот, можеби ќе треба да се самоизолирам

1 min read

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека голем број луѓе во неговата непосредна околина се заразени со коронавирусот, и дека тој самиот можеби ќе треба да биде ставен во карантин.

– Единаесет луѓе од мојата придружба имаат проблем со ковид. Треба да видиме што навистина се случува. Мислам дека наскоро ќе треба да се ставам во карантин – рече Путин за време на средбата со параолимпијците.

Коментирајќи ја изјавата на Путин, портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, рече дека претседателот зборува „фигуративно“.

Во април, Путин беше вакциниран против ковид -19 со вакцината „Спутник В“.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО: Браќата Њокас во новата сезона ќе бидат дел од Вардар 1961

Следно

Дваесет и шест години дипломатски односи со САД

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian