Времето денеска облачно, со температури до 29 степени

1 min read

Времето денеска ќе биде претежно облачно, при што во југозападните делови на земјата ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од северен правец.

Максималните температури ќе се движат во интервал од 20 до 29 степени. УВ индексот ќе изнесува 5.

Во Скопје и околината времето ќе биде претежно облачно со дневна температура до 26 степени.

Од утре следува период на сончево и топло време, информира УХМР.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Денес се празнува Светиот свештеномаченик Автоном

Следно

Истече рокот за поднесување кандидатури за локалните избори

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian