Во Москва починаа 42 лица од ковид, најмалку од март годинава

1 min read

Во претходните 24 часа, во Москва се регистрирани 42 смртни случаи од коронавирусот, што е најмал број смртни случаи од 1 март, објави денеска Кризниот центар.

Бројот на регистрирани случаи на коронавирус во Москва е 1.592, со што вкупниот број на заразени се зголеми на 1.586.173, пренесува агенцијата Тасс.

Во моментов има 94.050 активни случаи на ковид-19 во главниот град на Русија.

Во Русија, други 18.554 случаи на коронавирус беа повредени во изминатите 24 часа, со што вкупниот број на заразени се искачи на 7.140.070.

Пријавени се уште 788 смртни случаи од коронавирус.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Експлозија во предградие на Атланта, урнат дел од зграда

Следно

Медведев со титулата на „УС Опен“, Ѓоковиќ не го оствари сонот во Њујорк

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian