ВИДЕО: Масовни тепачки на протестите во Франција

1 min read

Масовни тепачки избувнаа на вчерашните протести во Франција, поради задолжителната вакцинација во земјата.

На социјалните мрежи излегоа снимки од масоовни тепачки на демонстрантите меѓу себе и со полицијата. Ваквите протести во Франција се честа појава, каде населението често се крева на нозе поради несогласувањето на одлуките со власта.

Повторно демонстрации во Франција против задолжителната вакцина и здравствената пропусница

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ѓоковиќ против Медведев во историското финале на „УС Опен“

Следно

Блинкен: Терористичките напади го сменија развојот на САД

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian