Напад со дрон врз меѓународниот аеродром Ербил во Ирак

1 min read

На Меѓународниот аеродром Ербил во Ирак, каде што се стационирани и американски војници, беше изведен напад со беспилотно летално, соопшти денеска Управата за борба против тероризам на курдската регионална влада, пренесува Ројтерс.

Нападот бил изведен со дрон, наполнет со експлозив.

Сите летови на аеродромот беа запрени, а по преземените безбедносни мерки, сообраќајот е повторно воспоставен.

Нема информации за жртви.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Над 50 отсто од Јапонците се вакцинирани, владата до ноември нема да ги ублажи на мерките

Следно

Работник повреден при инцидент во „Макстил”

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian