Кирстен Данст и Џеси Племонс станаа родители пред 4 месеци: Го открија името на бебето

1 min read

Кирстен Данст и нејзиниот партнер Џеси Племонс станаа среќни родители на уште едно дете, синот Џејмс Роберт, пред четири месеци.

„Ова е ново дополнување на нашето семејство, нашата „фаца“. Тој е ангел, но гладен ангел и тежок ангел“, рече актерката за „Њујорк тајмс“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kirsten Dunst (@kirstendunst)

„Многу сум уморна, немам спиено цела ноќ четири месеци“, рече таа, меѓу другото за „благодетите“ на грижата за новороденче.

кирстен данст
ФОТО: Епа-Ефе

Данст(39) и Племонс(33) се запознаа во 2015 година на снимањето на телевизиската драмата „Фарго“, во која играа брачни другари. Тие се верија во 2017 година, а исто така се родители на нивниот тригодишен син Енис.

Претходно

Еден податок е на страната на Медведев пред финалето со Ѓоковиќ

Следно

Граѓаните на Цетиње излегоа на нов протест: Слободата не се гаси со солзавец

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian