Хеликоптерот Ми-24 се урнал во Брегот на Слоновата Коска, целиот екипаж загинал

1 min read

Хеликоптер Ми-24 на Армијата на Брегот на Слоновата Коска се урна во Африка. На бродот имало пет лица и сите починале.

Според неофицијални информации, меѓу нив имало тројца Бугари. Оваа информација во моментов ја проверува Министерството за надворешни работи, изјави за БГНЕС ова Министерство.

Генералштабот на Армијата на Брегот на Слоновата Коска потврди дека хеликоптерот Ми-24 исчезнал од радарите во 2.00 часот наутро во петокот изутрина, по локално време.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ресен и Преспа поради реконструкција на дистрибутивната мрежа, денеска 10 часа без струја

Следно

Од среда во Словенија се воведува строга примена на ПЦТ условите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian