ФОТО | Наследничката на Снежана Савиќ е успешна уредничка и актерка: Каде и да се појави, сите ја споредуваат со нејзината славна мајка

1 min read

Познатата актерка и пејачка Снежана Савиќ е горда мајка на наследничката Анита Лазиќ, која тргна по нејзините стапки. Пред десет години, Савиќ стана баба на прекрасната Нина, и ужива во нејзината најпосакувана улога.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anita Lazic (@anitalazic)

Савиќ и нејзиниот поранешен сопруг Драгослав Лазиќ ја добија ќерката Анита во 1980 година, а девојчето уште од рана возраст покажа талент за уметност и глума.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anita Lazic (@anitalazic)

Анита заврши новинарство на Факултетот за политички науки, но публиката имаше можност да ја види во домашните серии „Селани“, „Звездара“, „Се е за луѓето“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Snežana Savić (@snezana_savic_fan)

Каде и да се појави, сите ја споредуваат со нејзината славна мајка, што е многу пријатно за младата уредничка на познат онлајн магазин во родната земја.

 

Претходно

ФОТО | Ким Кардашијан го крие ликот во Њујорк: Покриена со кожа од глава до пети

Следно

Мицкоски не ја признава оставката на Филипче, бара да ја достави во Собранието

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian