ФОТО | Ким Кардашијан го крие ликот во Њујорк: Покриена со кожа од глава до пети

1 min read

Ким Кардашијан беше забележана во смел аутфит, дури и според нејзините стандарди. Целосно покриена со кожа од глава до пети, ријалити-ѕвездата се пријави во хотелот „Риц-Карлтон“ во Њујорк, каде што престојува за претстојната Мет Гала.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

„Опасниот“ ансамбл на Ким потсетува на садо-мазо „костим“, за кој обожавателите имаа различни коментари. Некои го осудија претерано смелиот изглед, а други ја нарекуваа икона и единствена личност што всушност може да износи таква облека.

Трети пак, се повикаа на аутфитот на „Баленсијага“ што ѕвездата го носеше на преслушувањето на албумот „Донда“. Дали Кардашијан е облечена како што е во омаж на Канје Вест, не се знае.

Кожниот ансамбл на Кардашијан, вклучува чизми со остра потпетица, панталони, мантил и целосна маска на главата со простор за долгото репче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

ВИДЕО+ФОТО | Никој како Канје Вест: Раперот се запали на сцена и се сретна со Ким во венчаница

Претходно

„Абер дојде Донке” за 30 години независност – Заев објави емотивно видео со историски настани

Следно

ФОТО | Наследничката на Снежана Савиќ е успешна уредничка и актерка: Каде и да се појави, сите ја споредуваат со нејзината славна мајка

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian