Борисов: Претседателската функција никогаш не ме интересирала

1 min read

Лидерот на ГЕРБ и поранешен премиер на Бугарија, Бојко Борисов за време на посетата на Перперикон говореше дека никогаш не бил заинтересиран за претседателската функција, пренесува БГНЕС.

Борисов додаде дека неговата партија наскоро ќе го објави својот претседателски кандидат. Најверојатно, ГЕРБ повторно ќе учествува на претседателските избори во коалиција со СДС.

– Најдобро би било да има заедничка кандидатура на претседателска двојка од демократската заедница против диктатурата на Радев, оцени Борисов.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

РФМ: Доколку договорот на играчот не е заверен во федерацијата, истиот се смета за невалиден

Следно

Фудбалот пред парите: Сè е познато, ова се бројките околу Мбапе

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian