Трагедија во Црна Гора: Туристка сакала да се фотографира и паднала во амбис

1 min read

Романска туристка денеска загина откако паднала од карпите во амбис. Таа се обидувала да се фотографира во хотелскиот комплекс Свети Стефан, потврди за Срна полицијата од Будва.

Шеесетгодишната Роба Горгета давала знаци на живот кога припадниците ан Службата за заштита и спасување ја извлекле од амбисот, но починала на пат кон болница.

Вишиот државен обвинител од Подгорица нареди обдукција на настраданата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Мета му го даде мандатот на Рама за формирање влада

Следно

ВИДЕО: Тетовчани излегоа на улиците да им оддадат почит на жртвите од опожарената болница

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian