Повторно лето: Променливо облачно и потопло време

1 min read

Времето денеска ќе биде променливо облачно и потопло, со услови за појава на краткотраен дожд во западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Максималните температури ќе се движат од 21 до 31 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно и потопло со дневна температура до 29 степени.

Утре ќе преовладува претежно облачно време, а од понеделник и во следните денови стабилно, сончево и потопло.

Извор: УХМР

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Менди останува во притвор, играчот на Сити се соочува со долгогодишна затворска казна

Следно

Радев го прашал лидерот на ДПС Карадај која му е татковина – затоа нема да добие поддршка за втор претседателски мандат  

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian