Германските експерти пристигнаа во Тетово во опожарената модуларна болница

1 min read

Денес, двајца експерти од Германија пристигнаа во Тетово, во модуларната болница која изгоре од пожарот и како резултат на тоа 14 пациенти ги изгубија своите животи и останаа и 12 повредени пациенти.

Тие се експерти од највисоко ниво за експертиза и истраги за време на катастрофи.

Нивна цел е да помогнат во откривањето и проверката на причините за пожарот во модуларната болница во Тетово.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Каракачанов: Ова беше најпростачкиот парламентарен состав во историјата на Бугарија

Следно

ВИДЕО | Џонсон: Нападите на 11 септември не успеаја да ги разделат нашите народи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian