Беќаровски: Континуирано присуство на цивилни невработени лица во ковид центрите е свесно загрозување на јавното здравје

1 min read

Казната за присуство на цивилни лица во Ковид центар не може да биде само разрешување на надлежните, објави докторот Нико Беќаровски на својот фејсбук статус.

-Континуирано присуство на цивилни невработени лица во Ковид центрите е свесно загрозување на јавното здравје. За вакво злодело казната не може да биде само разрешување на надлежните во тетовската болница, напиша тој.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Талибанците го убија братот на поранешниот потпретседател на Авганистан

Следно

Ботас најдобар на спринтот, но на утрешната трка во Монца ќе стартува последен

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian